vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Maryja żyła z duszą przebitą
Wydarzenia parafialne

naglowek3

MB Guadelupe

Do kontemplacji Maryi z duszą przebitą zachęcał Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty, wznowionej wczoraj po przerwie wakacyjnej. W krótkiej homilii nawiązał do przypadającego dziś wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

 „Kontempluować Matkę Jezusa, kontemplować ten znak sprzeciwu, ponieważ Jezus jest zwycięzcą, ale na Krzyżu, na Krzyżu. To sprzeczność, której się nie rozumie ... Potrzeba wiary, aby zrozumieć, czy choćby zbliżyć się do tej tajemnicy” - powiedział Franciszek.

Maryja to wiedziała i „całe życie żyła z duszą przebitą” – kontynuował Papież. Podążała za Jezusem i słyszała komentarze ludzi, niektóre za, inne przeciw, ale Ona zawsze była po stronie Syna. I „dlatego mówimy, że jest pierwszą uczennicą” - podkreślił Franciszek w homilii. Maryja nosiła w sobie niepokój, który zrodził w Jej sercu ten „znak sprzeciwu”.

Na koniec stała cicho pod krzyżem, patrząc na Syna. Być może słyszała takie komentarze: „Patrz, to jest Matka jednego z trzech przestępców”. Ale Ona patrzyła tylko na swego Syna.

 „To, co teraz mówię, to małe słowa, które pomagają kontemplować w ciszy tę tajemnicę. W tym momencie Ona rodzi nas wszystkich: rodzi Kościół. «Niewiasto - mówi Syn - Oto twoje dzieci». Nie mówi «matko», mówi «Niewiasto». Niewiasta silna, dzielna. Niewiasta, która powiedziała: «To jest mój Syn:  nie odrzucajcie Go»” - powiedział Ojciec Święty.

Franciszek zauważył, że fragment dzisiejszej Ewangelii jest czymś więcej niż tylko refleksją do kontemplacji. „Niech Duch Święty powie każdemu z nas, czego potrzebujemy” – dodał Papież.

lgo/ rv

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.