vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Papież: chrześcijanie winni zadać sobie trud, aby szukać Jezusa
Wydarzenia parafialne

naglowek3

Trzej królowie 2

Musimy wyzbyć się samolubstwa i obojętności, aby być gotowymi do starannego poszukiwania Jezusa, by spotkać Go w naszym życiu – wskazywał Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”. Odnosząc się do Ewangelii mówiącej o pokłonie Trzech Mędrców Papież podał przykłady takich postaw.

Arcykapłani i uczeni w Piśmie, zauważył, choć znają odpowiedź na pytanie dotyczące miejsca narodzenia Jezusa, to jednak nie zadają sobie trudu, aby pójść i Go odnaleźć. Zachowują się tak, jak gdyby to wydarzenie ich nie interesowało, są obojętni.

 „(...) zawsze obecna jest pokusa obojętności. Chociaż wiemy, że Jezus jest Zbawicielem, wolimy żyć tak, jakby nim nie był: zamiast zachowywać się zgodnie z naszą wiarą chrześcijańską, idziemy za zasadami świata, które prowadzą do zaspokojenia skłonności do arogancji, pragnienia władzy i bogactwa” – powiedział Ojciec Święty.

Inną postawę, stwierdził Franciszek, jeszcze bardziej negatywną, reprezentuje Herod. Boi się, że Dzieciątko odbierze mu władzę. Pomaga Mędrcom w znalezieniu miejsca narodzin Jezusa i wysyła ich, aby Go znaleźli. Chce bowiem wyeliminować Jezusa, gdyż uważa go za rywala. Zdaniem Papieża takie zachowanie jest egoistyczne.

  „Egoizm może prowadzić do tego, by traktować przyjście Jezusa w naszym życiu jako zagrożenie. Wówczas staramy się usunąć lub uciszyć orędzie Jezusa. Kiedy następują po sobie ludzkie ambicje, wygodniejsze perspektywy, skłonności do zła to wówczas Jezus jest postrzegany jako przeszkoda” – mówił Papież.

I wreszcie postawa Mędrców, którzy wyruszają w drogę i robią wszystko, aby odnaleźć Mesjasza, postawa, która winna charakteryzować chrześcijan.

 „Jesteśmy natomiast powołani do naśladowania przykładu Mędrców: bycia starannymi w poszukiwaniu, gotowymi zadać sobie trud, aby spotykać Jezusa w naszym życiu. Szukać Go, aby oddać mu pokłon, aby uznać, że On jest naszym Panem, Tym, który wskazuje prawdziwą drogę do naśladowania. Jeśli mamy taką postawę, Jezus naprawdę nas zbawia, a my możemy żyć pięknym życiem, możemy wzrastać w wierze, w nadziei, w miłości do Boga i naszych braci” – stwierdził Franciszek.

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Papież złożył życzenia chrześcijanom z Kościołów wschodnich, którzy obchodzą w tych dniach Boże Narodzenie. Życzył, aby te święta były źródłem nowej duchowej siły i komunii między wszystkimi wyznawcami Chrystusa.

Zwrócił się także ze szczególnym pozdrowieniem do członków orszaku historyczno-folklorystycznego promujących wartości Objawienia Pańskiego, którzy przybyli na Plac św. Piotra. W tym kontekście wspomniał także o Orszakach Trzech Króli w Polsce.

  „Szczególne pozdrowienia kieruję do orszaku historyczno-folklorystycznego, który promuje wartości Objawienia Pańskiego a który w tym roku jest poświęcony obszarom Gór Prenestyńskich. Pragnę także wspomnieć o Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w wielu miastach Polski z dużym udziałem rodzin i stowarzyszeń” – mówił Papież.

pp/rv

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.