vibrators for sale women sex toys best sex toys Best vibrater lesbian sex toys male sex toys vibrators for sale bondage gear adult products vibrater bedroom toys women toys bondage toys toys for adults sex toys vibrators for women cheap vibrators toys adults toys for couples lesbian toys male toys adult vibrators adultsextoys dick toys female toys quiet vibrators rabbit toys couples toys silent vibrators strap on toys masterbation toys buy strap on glass toys rabbit vibrater toys woman adult female toys toy saxophone discount vibrators cheap rabbit vibrators waterproof rabbit marital aids rabbit vibe xxx toys pleasure toys strapon masterbaiting toys adult women toys sez toy large rabbit vibrator rabbit pearl sexual excretion
Anioł Pański: krzyż chrześcijański to wezwanie do miłości
Z życia Kościoła

naglowek3

Anioł Pański Watykan

„Krzyż chrześcijanina nie stanowi elementu wyposażenia domu, ani wisiorka do noszenia, ale to wezwanie do miłości, z jaką Jezus się ofiarował, aby wybawić ludzkość od zła i grzechu” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański.

Papież, jak w każdą niedzielę, w południe spotkał się z wiernymi zgromadzonymi na Placu św. Piotra. W krótkiej refleksji nawiązał do dzisiejszej ewangelii mówiącej o przemienie Jezusa na Górze Tabor.  Podkreślił, iż światłość, która jej towarzyszyła, miała oświecić umysły i serca uczniów, aby mogli zrozumieć, kim jest ich Nauczyciel.

„Jezus to bowiem Mesjasz inny od oczekiwań: nie potężny i chwalebny król, ale pokorny, bezbronny sługa; nie pan cieszący się wielkim bogactwem, które stanowiło znak błogosławieństwa, ale człowiek ubogi, który nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć; nie patriarcha z licznym potomstwem, ale bezżenny, bez domu i bez gniazda. Jest to objawienie Boga sprzeczne ze schematami, zaś najbardziej wprowadzający w zakłopotanie znak owego gorszącego naruszenia ładu stanowi krzyż. Ale właśnie przez krzyż Jezus osiągnie chwalebne zmartwychwstanie” – mówił Ojciec Święty.

Następnie Franciszek, tłumacząc czym jest przemienienie Jezusa, mówił o krzyżu i dokąd on prowadzi.

„Jezus przemieniony na górze Tabor chciał ukazać uczniom swoją chwałę, nie po to, aby oszczędzić im przejścia przez krzyż, ale aby wskazać dokąd on prowadzi. Kto umiera z Chrystusem, z Chrystusem zmartwychwstanie. Kto razem z Nim walczy, z Nim także będzie tryumfował. To orędzie nadziei, jakie zawiera krzyż Jezusa, nakłaniając do męstwa w naszym życiu. Krzyż chrześcijanina nie stanowi elementu wyposażenia domu, ani wisiorka do noszenia, ale to wezwanie do miłości, z jaką Jezus się ofiarował, aby wybawić ludzkość od zła i grzechu. W tym okresie Wielkiego Postu pobożnie kontemplujemy krzyż: jest on znakiem wiary chrześcijańskiej, znakiem Chrystusa, który dla nas umarł i zmartwychwstał. Niech  krzyż naznacza etapy naszej wielkopostnej pielgrzymki, abyśmy coraz bardziej rozumieli powagę grzechu i wartość ofiary, poprzez którą Odkupiciel nas zbawił” – stwierdził Papież.

Po odmówieniu z wiernymi modlitwy oraz udzieleniu im błogosławieństwa Franciszek wyraził swoją bliskość z narodem gwatemalskim przeżywającym żałobę z powodu śmierci w pożarze domu dziecka tamtejszych wychowanek. Jednocześnie zwrócił się z prośbą o modlitwę w intencji dziewcząt i chłopców padającymi ofiarami przemocy, złego traktowania, wyzyskiwania i wojen. „To plaga, to ukryty krzyk, który musi dotrzeć do uszu wszystkich nas i nie możemy ciągle udawać, że go nie widzimy i nie słyszymy” – apelował Papież.

pp/ rv

 

diecezja bydgoska

seminarium

serwispapieski 2

sdm

 

kromka

przewodnik katolicki

ekai

deon

Dane kontaktowe

Parafia p.w. św. Mateusza Apostoła i Ewangielisty
ul. Skarżyńskiego 4,
Bydgoszcz 85-798
tel. 052-343-01-38 lub 052-343-12-22
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.