Ogłoszenia parafialne

niedziela, 31 sierpień 2014 21:36

XXII Niedziela zwykła 31.08.2014 r.

Od poniedziałku powraca Msza św. w niedzielę o godz. 13.00, w tygodniu o godz. 17.00, a Biuro Parafialne czynne jest w po południu od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.00. W każdy wtorek modlimy się do św. Mateusza, o 17.30, a w środę Nowenna do MB NP.

Witamy jak najserdeczniej w naszej Parafii Ks. Diakona Arkadiusza Napierałę, który pochodzi z Parafii św. Polskich Braci Męczenników i będzie odbywał praktykę pastoralną w naszej Parafii.

Dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do Uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej Patronki Diecezji. Program Odpustu i Mszy św. dla różnych wspólnot umieszczony jest w gablotce. ADŚ zaprasza na Mszę św. do katedry w poniedziałek na godz. 11.30, a Żywy Różaniec na godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas III i IV od godz. 16.00, dla uczniów klas V, VI i gimnazjum od godz. 16.30, a od 17.30 dla licealistów i dla wszystkich dorosłych. W sobotę I sobota miesiąca. Msza św. Fatimska o godz. 12.00. Księża udają się z Komunią św. do chorych.

W związku z rozpoczynającym się Rokiem Szkolnym zapraszamy na godz. 17.00 pierwszoklasistów i uczniów „0” wraz z rodzicami na Mszę św. w ich intencji z poświęceniem tornistrów.

Spotkaniach Oazy młodzieżowej w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o 18 a po niej spotkanie w salce na plebanii.

Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego: art. o wymierającym Kościele w Iraku, o rodzinie jako miejscu prawdziwej kariery i sylwetka bł. S. Miriam z Betlejem karmelitanki.

Zapraszamy na nasz Festyn Parafialny „Zakończenie wakacji”, który rozpocznie się o godz. 15.30 a zakończy ok. godz. 20.30 pokazem sztucznych ogni. Głównymi nagrodami będą tablety, 10 biletów, 3 karnet na mecze Zawiszy i piłka z podpisami zawodników, 2 rower, 2 worki czekolady, 2 czekoladowe Mikołaje, 3 zestawy rybne, wejściówki do Muzeum Okręgowego w tym Explozeum, kamery video, aparaty cyfrowe, piękne albumy o Bydgoszczy i wiele innych ciekawych nagród. Wszystkie cegiełki są z numerem i wezmą udział w losowaniach nagród. Można je nabyć wychodząc z kościoła a losowanie nagród głównych od. godz. 19.20 do 20.15. Zakończenie Festynu Apelem Jasnogórskim i pokazem sztucznych ogni ok. godz. 20.30.

W tym roku zysk ze sprzedaży cegiełek przeznaczymy na witraż sw. Mateusza z nawy bocznej. Zachęcamy do ufundowania kolejnych witraży poświęconych naszemu patronowi. Jak co roku zyski zostaną przekazane również na pomoc w zakupie przyborów szkolnych i podręczników dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej Parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zabawy.

W przyszłą niedzielę zapraszamy pary, które ślubowały we wrześniu na Mszę św. o godz. 8.30 aby odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

Parafia św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę ekumeniczną po Podlasiu, szlakiem prawosławia i Sokółki od 24.09 do 27.09. Koszt 490 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Fordonie.

Zachęcamy do uczestnictwa w Pikniku dziękczynienia za Radio Maryja i TV Trwam w Toruniu w sobotę. 6.09.2014. Wyjazd z Parafii MB KM. Szczegóły w gablotce.

W zeszłym tygodniu zmarli: śp. Andrzej Grabowski l. 62, zam. ul. Zarembiny 7 i śp. Eryka Remus l. 71, zam. ul. Gawedy 1. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie………

Strona 1 z 11

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION