Ogłoszenia parafialne

niedziela, 28 czerwiec 2015 22:48

XIII Niedziela zwykła 28.06.2015 r.

Od dzisiaj ulega zmianie porządek Mszy św. i Biura Parafialnego. W niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.00, a w tygodniu o godz. 17.00, natomiast Biuro Parafialne czynne jest rano w poniedziałki, środy i piątki od 9.00 do 10.00 i wieczorem od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

Jutro 29.06 przeżywamy Uroczystość śś Piotra i Pawła patronów Wiecznego Miasta i papieża.

W przyszłą niedzielę na godz. 8.30 zapraszamy małżeństwa które ślubowały w lipcu, aby odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

Przypominamy o tradycyjnej Mini – Pielgrzymce po parafiach w Fordonie. Rozpoczęcie w poniedziałek 20 lipca o godz. 18.00 w naszej Parafii. Jak co roku przybędzie do nas Pielgrzymka Krajeńska 20 lipca i 1 sierpnia Piesza Pielgrzymka Gdańska. Wszystkich chętnych do przyjęcia pielgrzymów zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub biurze parafialnym.

We wtorek Litania do świętego Mateusza z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 17.30, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 

W czwartek I czwartek miesiąca modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. zebranie Stowarzyszenia Powołań. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas od III do VI i gimnazjum od godz. 17.00, a od 17.30 dla licealistów i dla dorosłych. W sobotę I sobota miesiąca o godz. 12.00 Msza św. Fatimska.

Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego: zaproszenie papieża Franciszka do ekologicznego nawrócenia, ukazanie sylwetki ks. Józefa Tischnera, człowieka dialogu oraz zaproszenie na XII Letnie Koncerty Muzyki Organowej.   

Zapraszamy do uczestnictwa w XX Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymce Promienistej na Jasną Górę. Informacje o zapisach i spotkaniach znajdują się na plakacie w gablotce.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy, który kształci osoby z wadą słuchu zaprasza niesłyszące i słabo słyszące dzieci i młodzież do podjęcia nauki w szkole podstawowej, gimnazjum, liceum, szkole zawodowej i technikum. Placówka mieści się w Fordonie w sąsiedztwie Szpitala Onkologicznego ul. Akademicka 3.

Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika Wydział Teologiczny ogłasza rekrutację w roku akademickim 2015/2016 na studia magisterskie i studia podyplomowe. Szczegółowe informacje w gablotce.

W ostatnim tygodniu zmarła śp. Zdzisława Włosik l. 69, zam. ul. Zarembiny 5. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu, dobry Jezu a nasz Panie …..

Strona 1 z 15

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION