Ogłoszenia parafialne

sobota, 27 wrzesień 2014 17:51

XXVI Niedziela zwykła 28.09.2014 r.

Jutro obchodzimy święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała, który jest patronem p. Michał naszego kościelnego. Dziękując mu za posługę w naszej Parafii życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki świętego Patrona.

W środę rozpoczynamy październik, miesiąc różańca św. Dzieci zapraszamy na godz. 16.30, dorosłych na 17.30 a młodzież w piątek na różaniec prowadzony przez Oazę o godz. 17.30.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas III i IV od godz. 16.00, dla uczniów klas V, VI i gimnazjum od godz. 16.30, a od 17.30 dla licealistów i dla dorosłych. W sobotę Msza św. Fatimska o godz. 12.00, księża udają się z Komunią św. do chorych.

Siostry z Szensztatu zapraszają dziewczęta na spotkanie w poniedziałek 29.09 o godz. 17.00 ze szkoły podstawowej a o 18.00 z gimnazjum. Scholka młodzieżowa zaprasza na próbę w niedzielę o godz. 10.00 na plebanii.

Dzisiaj w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Sopoćko,  zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na placu przed kościołem. Będziemy łączyć się z wszystkimi, którzy w tym dniu będą modlić się na placach i ulicach całego świata.

W przyszłą niedzielę 6.10 pierwsza niedzielę miesiąca i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Domowy Kościół zapraszają na Mszę św. o godz. 8.30 a po niej na kawę i ciasto do salki nr 3. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, które pragną lepiej siebie poznać i rozwijać swoją miłość opartą na sakramencie małżeństwa.

Zebranie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z Rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30.  Od poniedziałku można zamawiać Msze św. na przyszły rok.

Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego: sylwetka założycielki wspólnot Wiara i Światło oraz relacje z pielgrzymki papieża Franciszka do Albanii i z nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi MBKM.

Duszpasterstwo związków niesakramentalnych przy Parafii OO. Jezuitów, Plac Kościeleckich zaprasza na comiesięczną Mszę św. w ich intencji. Pierwsza Msza św. w najbliższą niedzielę 5.10 o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabycia diecezjalnego ściennego kalendarza z umieszczonymi najważniejszymi datami dotyczącymi naszej Diecezji.

W przyszłą niedzielę 5.10 organizowane są na Starym Rynku obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem Mamo, tato dbajmy o serce. Od godz. 9.00 do 18.00 można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich. Zapraszamy również do wzięcia udziału w Rodzinnym rajdzie rowerowym o godz. 11.30.

W zeszłym tygodniu zmarli: śp. Cecylia Kowalska l. 56, zam. ul. Zarembiny 26 i śp. Joanna Dudek l. 31, zam. ul. Witosa 1. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie………

Strona 1 z 11

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION