Ogłoszenia parafialne

niedziela, 24 sierpień 2014 18:16

XXI Niedziela zwykła 24.08.2014 r.

We wtorek 26.08 Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

Od poniedziałku 1 września powraca Msza św. w niedzielę o godz. 13.00 i w tygodniu o godz. 17.00, a Biuro Parafialne czynne po południu od poniedziałku do piątku od 16.00 do 17.00.

Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego: relacja z pielgrzymki papieża Franciszka do Korei, wywiad z Ks. Abpem W. Polakiem Prymasem Polski oraz sylwetka nowego biskupa kaliskiego paulina o. Łukasza Buzuna.

Zapraszamy na nasz tradycyjny Festyn Parafialny „Zakończenie wakacji” w niedziele 31 sierpnia. W tym roku współorganizatorami Festynu są Pan Senator Andrzej Kobiak, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Bydgoszczy, KS Zawisza, Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, Kasy Stefczyka, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Firma Abramczyk, Wydawnictwo Pejzaż oraz Rada Osiedla,. Rozpocznie się on o godz. 15.30 a zakończy ok. godz. 20.30 pokazem sztucznych ogni. W programie m.in. występy  zespołów, gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, Głównymi nagrodami będą laptop, 3 karnet na mecze Zawiszy, 2 rower, 2 worki czekolady, 2 czekoladowe Mikołaje, 3 zestawy rybne, wejściówki do Muzeum Okręgowego w tym Explozeum, kamery video, aparaty cyfrowe, piękne albumy o Bydgoszczy i wiele innych ciekawych nagród. Zachęcamy chętnych Parafian, by podobnie jak w zeszłym roku przynieśli własne wypieki do kawiarenki.

W tym roku przy będziemy rozprowadzić cegiełki podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę 31.08 przeznaczone na witraż z nawy bocznej przedstawiający naszego patrona św. Mateusza. Zachęcamy do ufundowania kolejnych witraży poświęconych naszemu patronowi. Koszt jednego witraża 4,5 tyś. zł.

Jak co roku zyski zostaną przekazane również na pomoc w zakupie przyborów szkolnych i podręczników dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej Parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zabawy.

W zeszłym tygodniu zmarli: śp. Ryszard Dygulski, l. 79, zam. ul. Powalisza 6 i śp. Felicja Kokowska l. 89, zam. ul. Witosa 2. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie………

 

Strona 1 z 11

TPL_BEEZ5_ADDITIONAL_INFORMATION