16 marca 2024
Rozpoczynamy ostatnie 2 tygodnie Wielkiego Postu, zastanówmy się jak przeżywamy święty czas pokuty i umartwienia. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15, Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30. Po Mszy św. będziemy zbierali ofiary na ogrzewanie kościoła. We wtorek 19.03 przeżywamy uroczystość św. Józefa, Msze św. o 7.00, 10,00, 17.00 i o 18.00.
Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, witamy serdecznie Ks. Arka, proboszcza Parafii w Białych Błotach i dyrektora wydziału duszpasterstwa rodzin naszej kurii diecezjalnej. Msze św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. W poniedziałek o 19.00 nabożeństwo o łaskę przebaczenia w rodzinie, we wtorek okazja do spowiedzi św. o 9.30, o 16.30 i od 19.00 do 19.30. o godz. 19.00 zapraszamy na adorację krzyża. W środę odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w czasie każdej Mszy św. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji rekolekcjonisty i naszej Parafii.
Od dzisiaj (sobota) uczestniczymy w Nowennie w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Po każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę za ojczyznę, a wszystkich Parafian zachęcamy, by modlić się codziennie w domach o godz. 21.20 wraz z Ks. Biskupami.
Młodzież szkół ponadpodstawowych, będzie przeżywała swoje rekolekcje od poniedziałku do środy w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej. W przyszłą sobotę będziemy przeżywać naszą spowiedź parafialną od 9.30 do 11.00 i od 16.30 do 18.30.
Dzisiaj wieczorem zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Scholi Liturgicznej "Adventus" po Mszy św. o godz. 19.00. Spotkanie do bierzmowania dla klas pierwszych w środę o godzinie 18.00 w kaplicy domu parafialnego.
Polecamy lekturę Przewodnika Katolickiego: art. o obrazie mężczyzny naszych czasów, relacja z procesu beatyfikacyjnego Stanisławy Leszczyńskiej z Auschwitz oraz relacja z pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę.
W czasie składki budowlanej na organy zebraliśmy 10200 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy, Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Zachęcam do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Korzeni w sobotę 20.04.2024. Wyjazd autokarem do Gniezna spod parafii, zapisy w zakrystii.
Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową z kościoła św. Mikołaja do Opławca 22 marca, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21.00. Przygotowano 2 trasy do wyboru: 41 i 27 km. Zapisy na stronie www.edk.org.pl lub na FB. Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 i o 20.00, szczegóły na plakacie.
W ostatnim tygodniu zmarł śp. Andrzej Figiel l. 70, zam. ul. Witosa 5. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu, Dobry Jezu a nasz Panie…
M.B. Królowej Męczenników
Św. Jana
Św. Marka
Św. Mikołaja
św. Jana Pawła II
Św. Faustyny Kowalskiej